PREFABRYKACJA

Czas…..
Gwarancja….
Jakość….
Trwałość…
Cena….

Rozwój technologiczny jest ważnym aspektem w branży budowlanej. Jako projektanci z wizją nowoczesnych i oszczędnych konstrukcji jesteśmy przekonani, że prefabrykacja budynków mieszkalnych jest przyszłością całej branży.
Na rynku znajduje się wiele technologii umożliwiających prefabrykację budynków jednorodzinnych oraz wielorodzinnych.
Odpowiedni dobór technologii jest ściśle związany z architekturą budynku. Stopień skomplikowania bryły budynku jest zależny z głównymi korzyściami prefabrykacji.
Projektowaliśmy już budynki w wielu technologiach, dzięki temu posiadamy  doświadczenie w zakresie doboru odpowiednich prefabrykatów oraz koordynacji całego projektu.

Współpracuje za wiodącymi zakładami prefabrykacji

Jaka technologia będzie najlepsza dla Ciebie ?

NAPISZ DO NAS

KERAMZYTOBETON

Keramzyt jest naturalnym surowcem budowlanym o dość porowatej strukturze, lekkim, niepalnym, odpornym na działanie wilgoci i czynników chemicznych, a na dodatek o bardzo dobrych właściwościach izolacyjności termicznej.
Wszystkie prefabrykowane elementy z keramzytobetonu posiadają niezbędne otwory okienne i drzwiowe oraz dla rur i innych instalacji, pozwalając zaoszczędzić wiele czasu przy budowie budynku
Technologia keramzytobetonowa sprawdza się przy budynkach mieszkalnych jednorodzinnych oraz wielorodzinnych.

Nasza pracownia współpracuje z wiodącymi producentami elementów keramzytobetonowych w Polsce. Przygotowujemy projekty budowlane oraz wykonawcze w zakresie konstrukcji. Wykonujemy adaptacje dla gotowych projektów w celu zmiany technologii. Wszystkie prace projektowe wykonujemy na bazie przestrzennych modeli do koordynacji między branżowej oraz weryfikacji projektu produkcyjnego.

CLT (CROSS LAMINATED TIMBER)

Panele CLT mogą być stosowane zarówno na ściany zewnętrzne, jak i wewnętrzne, a także na stropy i dachy. CLT oferuje niemal dowolną swobodę w projektowaniu architektonicznym. Jest uniwersalnym materiałem konstrukcyjnym, doskonale kompatybilnym z innymi materiałami budowlanymi.
W segmencie zastosowania drewna technologia CLT jest prawdziwą rewolucją. Bez dodatkowych zabiegów panele są odporne na ogień i odporne na trzęsienia ziemi jak żaden inny produkt budowlany. Technologia CLT to ekologiczny, monolityczny, łatwy i szybki system budowlany, o dobrej izolacyjności i szczelności powietrznej. CLT to przyszłościowy system dla budownictwa, w tym budownictwa wielopiętrowego.

Jesteśmy partnerem firmy NOVATOP w zakresie projektowania oraz nadzoru budowy. Wszystkie rozwiązania projektowe opracowujemy zgodnie z wytycznymi producenta.

PREFABRYKATY BETONOWE

Żelbetowe elementy ścienne oraz stropowe firmy PEKABEX do budowy obiektów wielorodzinnych oraz jednorodzinnych to jedna z podstawowych technologii prefabrykacji.

Elementy ścienne jedno i wielowarstwowe z warstwą izolacyjną w postaci styropianu lub wełny mineralnej. Zewnętrzne faktury ścian mogą być jednolite lub posiadać warstwę elewacyjną wykończoną tynkami mineralnymi, fakturą z kamienia płukanego np. z łupka jurajskiego, bazaltu lub granitu. Elewacja zewnętrzna może być także odciskiem ozdobnych matryc. Ściany produkowane są w szerokim zakresie rozmiarów i zastosowań.

Firma Pekabex rozpoczeła produkcje ścian typu FILIGRAN z obustronną okładziną betonową (szalunek tracony), która jest idealnym rozwiązaniem do realizacji piwnic, podziemnych garaży itp, ponieważ poprzez monolityczny rdzeń zalewany na budowie otrzymujemy wysoką szczelność konstrukcji

Nasza pracownia projektowa jest partnerem firmy PEKABEX, dzięki temu otrzymuje najnowsze informacje oraz ciągłe wsparcie projektowe w zakresie doboru najlepszych rozwiązań konstrukcyjnych dla budynków jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz przemysłowych. 

HEXAGON-SYSTEM

Masywna konstrukcja z litego drewna bazująca na modułowych elementach w kształcie sześciokąta. Elementy łączące wbijane dynamicznie o zmniejszonej wilgotności.

System HEXAGON to ekologiczne przegrody pionowe oraz poziome o grubości 16-23cm. Masyw drewna bez użycia klejów generuje idealny mikroklimat wewnątrz pomieszczeń.

Nasza pracownia przez 3 lata pracowała nad udoskonaleniem technologii, produkcji oraz montażu. Zrealizowaliśmy projekty w kilku krajach Europejskich oraz w Korei Południowej. Wszystkie prace projektowe były oparte na modelach 3D, które służyły w zakresie od kosztorysowania do montażu poprzez produkcję, załadunek i transport.

 

SZKIELET DREWNIANY

Budynki o konstrukcji szkieletu drewnianego cieszą się na rynku polskim co raz większa popularnością. Domy pasywne oraz energooszczędne bazują głównie na w/w konstrukcji. Zakłady produkcyjne często posiadają w ofercie kompletne prefabrykaty zawierające instalacje, stolarkę okienną oraz drzwiową a także półprefabrykaty, których zawartością jest głównie konstrukcyjny szkielet stężony poszyciem z płyt drewnopochodnych.

Niewielka waga konstrukcji skutkuje mniejszymi fundamentami, co generuje korzyści cenowe już w pierwszych etapach budowy Eliminacja mokrych robót – sucha technologia.  Budowanie konstrukcji domu opiera się głównie na łączeniu prefabrykatów, które są łączone za pomocą gwoździ i metalowych złączy, prace te nie wymagają żadnych przerw technologicznych, co skraca czas budowli.

OBIEKTY PRZEMYSŁOWE

Prefabrykacja od wielu lat jest standardem przy budowie obiektów przemysłowych. Konstrukcje betonowe – sprężone, konstrukcje stalowe oraz drewniane. Dzięki prefabrykacji skracamy czas budowy, co skutkuje korzyściami ekonomicznymi dla Inwestora oraz firm wykonawczych.  

Rynek budownictwa przemysłowego opiera się głównie na prefabrykacji, nie zauważymy wylewanych słupów hali czy spawaczy przy konstrukcjach stalowych. 

Biuro projektowe ERPROJEKT zrealizowało wiele obiektów przemysłowych od projektów budowlanych poprzez wykonawcze i warsztatowe konstrukcji stalowych. Współpracujemy z zakładami prefabrykacji elementów żelbetowych, stalowych oraz drewnianych, aby zaoferować naszym klientom pełny zakres usług oraz najlepsze rozwiązania.